Haber Detayı
2021-06-20 14:40
Filenin Efeleri finalde: 3-2

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Belçika’nın ev sahipliğinde düzenlenen CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali’nde yarı finalde Estonya karşısında 2-0 geriye düştüğü müsabakada muhteşem bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup etti. Daha...

Filenin Efeleri finalde: 3-2

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Belçika’nın ev sahipliğinde düzenlenen CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali’nde yarı finalde Estonya karşısında 2-0 geriye düştüğü müsabakada muhteşem bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup etti. Daha önce Altın Ligi iki kez kazanan Estonya karşısında Filenin Efeleri bu sezon ki 7. maçından da galibiyetle ayrılmış oldu. Geçen yılın CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonu Türkiye, finalde unvanını korumaya çalışacak. Filenin Efeleri’nin finalde Belçika'yı 3-0 yenen Ukrayna ile CEV Avrupa Altın Ligi Şampiyonluğu için 20 Haziran Pazar günü TSİ 21.00’de karşılaşacak. Müsabaka TRT Spor Yıldız Kanalından Canlı yayınlanacak.

Estonya karşısında ilk iki sette bir türlü oyuna giremeyen Milliler, rakibinin etkili servileri karşısında sayı üretmekte zorlandı. Üçüncü sertle birlikte file üstü müdafasında üstünlüğü ele geçiren ve iyi manşet alan milliler Adis Lagumzdija'nın sayılarıyla önce farkı bire indirdi, ardından da setlerde eşitliği yakaladı. Galibin belli olacağı son sette büyük bir çekişme yaşandı. Milliler, savunmadki başarısını bu sette de sürdürürken, maç boyunca 36 sayı elde eden Adis Lagumzdija'nın muhteşem oyunu ile bu seti de 15-13 kazanarak sahadan 3-2 galip ayıldı. Millilerimizde Adis Lagumzdija 36 sayıyla en skorer isim olurken ona Yiğit 10, Bedirhan 9, Burak 6, Oğuzhan 4 ve Efe 3 sayıyla eşlik etti.

ESTONYA-TÜRKİYE: 2-3
SALON: SC Lange Munte
HAKEMLER: Christian Peter Wolf (İsviçre), Stefan Bernström (İsveç)
ESTONYA: Viiber, Kollo, Tammemaa, Venno, Tammearu, Kreek, Maar (L) (Kaibald, Hurt, Aganits)
TÜRKİYE: Murat, Burak, Bedirhan, Adis, Yiğit, Oğuzhan, Caner (L), Beytullah (L) (Efe, Arda, Ahmet, Kaan)
SETLER: 25-20, 25-13, 22-25, 23-25, 13-15
SÜRE: 139 dakika (28′, 25′, 31′, 35′, 20′)

Etiketler: voleybol, CEV Avrupa Altın Ligi, Adis Lagumzdija