Haber Detayı
2021-06-08 18:38
Okçulukta iki Olimpiyat kotası kazandık

2020 Tokyo Olimpiyatları Kıtasal Kota Turnuvası’nda Milli Okçumuz Yasemin Ecem Anagöz ikinciliği elde ederek olimpiyat kotası kazandı. İlk turlarda Estonyalı Parnat'ı ve Rumen Amaistroaie'yi aynı s...

Okçulukta iki Olimpiyat kotası kazandık

2020 Tokyo Olimpiyatları Kıtasal Kota Turnuvası’nda Milli Okçumuz Yasemin Ecem Anagöz ikinciliği elde ederek olimpiyat kotası kazandı. İlk turlarda Estonyalı Parnat'ı ve Rumen Amaistroaie'yi aynı sonuçla 6-4 yenen Yasemin Ecem Anagöz, çeyrek finalde Gülnaz Büşranur Coşkun ile eşleşti. İki Milli sporcumuzun kota mücadelesini 7-3 kazanan Yasemin Ecem Anagöz hem yarı finale yükseldi, hem de Tokyo 2020 kotasını kazandı. Yarı finalde İspanyol De Velasco'yu 7-1 yenen Yasemin Ecem Anagöz finalde Fransız Barbelin'e 6-2 yenilerek ikinciliği elde etti ve gümüş madalya kazandı. 

 

Mete Gazoz Olimpiyat kotasını garantiledi

Milli Okçumuz Mete Gazoz Tokyo 2020 kota atışlarında birinciliği elde ederek hem altın madalya kazandı, hem de Tokyo Olimpiyatlarına katılım hakkı elde etti. 1/48 ve 1/24 turlarını bye olarak geçen Gazoz, 1/16 aşamasında Ukraynalı Heorhiy Ivanytskyy ile eşleşerek 7-1’lik skor ile eleme turlarına başladı. 1/8 turunda Gazoz ile Rusya Federasyonu sporcusu Galsan Bazarzhapov arasında gerçekleşen karşılaşma, 6/4’lük çekişmeli bir mücadele sonucu Mete Gazoz’un galibiyetiyle sonuçlandı. Çeyrek finalde Polonyalı Kacper Sierakowski ile yaptığı mücadeleyi 6/0’lık başarılı bir skorla tamamlayarak Türkiye’ye 2. kotayı kazandırdı. Ardından yarı final turunda eşleştiği  Fransız Thomas Chirault ile olan maçı 6-4 kazanarak, altın madalya atışlarına geçti. Mete Gazoz Fransız rakibi Jean-Charles Valladont’a karşı yaptığı final maçını, 6-0’lık skor ile altın madalya kazanarak tamamladı. 

Etiketler: okçuluk, Mete Gazoz, Yasemin Ecem Anagöz