Haber Detayı
2021-06-06 19:47
Türkiye - Tayland: 3-1

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, İtalya’nın Rimini şehrinde düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde üçüncü haftaya da galibiyetle başladı.
Filenin Sultanları, üçüncü haftanın açılış maçında Asya temsilcisi Tayland&r...

Türkiye - Tayland: 3-1

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, İtalya’nın Rimini şehrinde düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde üçüncü haftaya da galibiyetle başladı.
Filenin Sultanları, üçüncü haftanın açılış maçında Asya temsilcisi Tayland’ı 3-1 mağlup ederek 7.maçında 7.galibiyetini elde etti. 
Karşılaşmanın ilk seti büyük çekişme içinde geçti. Tayland, özellikle Onuma'nın sayılarıyla ve Milli takımımızın başta servis kaçırma olmak üzere üst üste yaptığı basit hatalarla ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya 16-12 önde girdi. Son bölümde özellikle Hande ve Ebrar ile sayılar bulan Milliler oyunda tutunmaya çalışsada, Sutadta ve Plomji'in sayılarıyla ilk seti Tayland 25-22 kazandı. İlk sette Millilerimiz toplam 9 hata yaparken, Tayland'ın başarılı savunmasını geçemedi.İkinci sette toparlanan ve etkili servisler atmaya başlayan Milliler bloklarda da Tayland hücumlarını durdurmayı başardı. İlk bölümde Hande, Meryem toplam 8 sayı üretirken, ikinci bölümde Milliler Yasemin'in üst üste 3 blok sayısı ile arayı açtı ve ikinci teknik molaya 16-9 önde girdi. Üçünü bölümde Hande ve Meryem sayılara devam ederken kaptan Eda'nın skora katsı ile ikinci seti Filenin Sultanları 25-12 kazanarak eşitliği sağladı. Üçüncü sete Tayland hızlı başlasa da file üstü hakimiyetini tekrar sağlayan Millilerimiz Yasemin ve Meryem'in sayılarıyla ikinci teknik molaya 18-13 önde girdi. Son bölümde Milliler yeniden hatalar yaparak rakibine sayılar versede Ebrar ve Meryem'in sayılarıyla bu seti de Milliler 25-20 kazanarak 2-1 öne geçti. Dördüncü sette oyuna ağırlığını iyice koyan ve etkili servislerle Tayland manşetini bozan Milliler, bloklarda da yine Tayland hücumlarına geçit ve sayı imkanı vermedi Şeyma ve Tuğba'nın da sayı üretmesiyle skor gücü artan Filenin Sultanları seti 25-9 maçı da 3-1 kazanmayı başardı.  

Millilerde, 9 isim skora katkı sağlarken; karşılaşmanın en skorer ismi 24 sayı üreten Meryem Boz oldu. Hande 16, Tuğba 13, Yasemin 10, Eda 11, Ebrar, Şeyma, Cansu 5'er ve Kübra 2 sayı ile maçı tamamladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi’nde 7 Haziran Pazartesi günü TSİ 13.00’te Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Müsabaka, TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

HABER: MURAT İLTER

Etiketler: voleybol filenin sultanları Milletler Ligi