Haber Detayı
2021-05-31 22:53
Türkiye - Kanada: 3-2

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi’ndeki dördüncü maçında Kanada karşısında 2-1 geriye düştüğü müsabakada muhteşem bir geri dönüşe imza atarak sahadan ...

Türkiye - Kanada: 3-2

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi’ndeki dördüncü maçında Kanada karşısında 2-1 geriye düştüğü müsabakada muhteşem bir geri dönüşe imza atarak sahadan 3-2’lik galibiyetle ayrıldı.
Millilerimiz karşılaşmaya tutuk başladı. Üst üste hücumlardan sayı çıkartamazken, Kanada Van Ryk ile etkili oldu ve ilk molaya 8-4, ikinci molaya ise 16-13 önde girdi. Kanada takımı hücumlarımızı bloklarıyla durdururken, Tuğba, Hande ve Eda'nın sayılarıyla 20-20 eşitliği sağladık. Son bölümde Meryem, 2'deni 4'den ve bir de bloktan 3 sayı üretirken, Naz'ın sayısıyla ilk seti 25-23 kazanmayı başardık. İkinci sette Milliler tutuk oyununu devam ettirdi. Tuğba, Hande ve Meryem köşelerden sayı üretmekte zorlandılar. Buna karşın ortadan bulduğu sayılarla Milliler maçta kalmayı başardı. 15-15 eşitliğin ardından Van Ryk bir kez daha sahneye çıktı ve üst üste 4'den bulduğu sayılarla Kanada'nın farkı açmasını sağladı. İlk iki sette 16 sayı üreten Van Ryk'ın sırtladığı Kanada ikinci seti 25-19 alarak eşitliği sağladı. Üçüncü sette çekişme ve karşılıklı sayılar 22-22'ye kadar devam etti. Bir kötü hücum, bir blok sayısı ve bir de ace bulan Kanada seti 25-22 kazanarak 2-1 öne geçti.Dördüncü sette Kanada bloklardan sayı bulmaya devam etti. Hücumda köşelerden sayı üretmekte zorlanınca Milliler 23-17 geriye düştü. Ancak Şeyma'nın oyuna girip etkili servisler atmaya başlamasıyla, Kanada'nın hücum organizasyonu bozuldu. Ebrar'ın da devreye girmesiyle 8-0'lık bir seri yakalayan Millilerimiz  geriden gelerek seti 25-23 kazanmayı başardı ve skoru eşitledi. Beşinci sette Ebrar ile 2'den üst üste sayılar bulan Filenin Sultanları 6-3 öne geçti. Kanada'nın köşe hücumlarda hızlı bloğa gelmesiyle Millilerimiz hücum ve servis hataları yapmaya başladı ve Kanada 12-11 öne geçti. Ebrar'ın 2'den bulduğu iki sayı ve Meliha'nın blok sayısı ile Filenin Sultanları seti 15-12 maçı da 3-2 kazanmayı başardı.

Milletler Ligi’nin ikinci haftasına da galibiyetle başlayan millilerimizde Ebrar 21 sayıyla en skorer isim olurken; ona Hande 16, Tuğba 12, Meryem 11, Kübra 8, Eda 4, Cansu, Aslı, Naz ile Meliha 3’er ve Yasemin 1 sayıyla katkı sağladı.

HABER: MURAT İLTER

Etiketler: