Haber Detayı
2021-05-27 22:48
Türkiye - Polonya: 3-1

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki üçüncü maçında Polonya’yı 3-1 yendi. 

Türkiye - Polonya: 3-1

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki üçüncü maçında Polonya’yı 3-1 yendi. İtalya’nın Rimini kentinde oynanan karşılaşmayı 25-23, 25-27, 25-23 ve 25-20‘lik setlerle 3-1 kazanan Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nde ilk haftayı namağlup tamamladı.

Maça Meliha, Kübra ve Ebrar'ın sayılarıyla hızlı başlayan Filenin Sultanları ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. İkinci bölümde Kübra sayılarına devam ederken, Eda'nın üst üste sayılarıyla ikinci teknik molaya da Milliler 16-13 önde girdi.  Mola sonrası Ebrar'ın arka araya bulduğu üç sayı ile Milli takımımız 21-17'yi yakalarken, Polonya molası sonrası rakip takım Smarzek ve Stysiak ile bulduğu sayılarla eşitliği yakaladı 21-21. Smarzek'in kötü hücumuna karşın Ebrar ve Eda ile sayılar bulan Filenin Sultanları ilk seti 25-23 kazanmayı başardı.

İkinci sette Eda ve Ebrar ile sayılar bulmaya devam eden Milliler ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Mola sonrası Polonya köşelerden Smarzek ve Stysiak ile sayılar bulmaya devam ederken Nowicka'nın blok sayısı ile Polonya ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Milliler Meliha ile üst üste üç sayı bulurken sette skora bir kez daha denge geldi 19-19. Milliler Ebrar ve Eda'nın 2'den hücumlarıyla sayı bulurken, Polonya yine Smarzek ve Stysiak ile sayılar üretti ve 24-23 öne geçti. Kübra'nın blok sayısı ve Meliha'nın skoru Smarzek ve Stysiak'ı durdurmaya yetmeyince Polonya seti 27-25 kazandı ve eşitliği sağladı.
Üçün sette Ebrar sayılarına devam etti. Hande, Naz ve Kübra'nın katkılarıyla Milliler ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Polonya etkili servis atmak için yüklenince iki servis hatası yaptı ve Ebrar, Eda, Kübra ve Meliha'nın sayılarıyla Filenin  Sultanları ikinci teknik  molaya 16-12 önde girdi.

Milliler bir ara farkı 6 sayıya kadar çıkartsa da,Stysiak'ın 4'den üst üste bulduğu sayılar ile eşitliğin sağlanmasını engelleyemedi. 20-20. Son bölümde Ebrar bir kez daha sahneye çıkarak 4 sayı bulurken, Eda'nın blok sayısı ile Milliler bu seti de 25-23 kazanarak yedinden öne geçti.
Dördüncü sette Polonya hücumlarımızı blok sayılarıyla durdururken, Naz'ın 2 sayısı Ebrar'ın 3 sayısı ile Milliler ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Ancak Smarzek ve Stysiak'ın sayıları 11-11 eşitliği getirdi.,Bu bölümde oyuna giren Tuğba iki sayı üretirken, Eda ve Ebrar'ın sayılarıyla Milliler ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi.  Mola sonrası Polonya bloğumuza yakalanmamak için blok üzerinden vurmaya çalışınca üst üste hatalar yapmaya başladı.  Eda'nın 2'den tek ayak hücumları ile Milliler 20-12'yi yakaladı. Mola sonrası iyi savunmaya devam eden Milliler Cansu'nun harika plasesi ve Eda'nın acesi ile durumu 22-14 yaptı. Polonya Rozanski ve Lukasik ile sayılar bulunca fark kapandıysa da, Ebrar'ın arka alan hücumu ve Kübra'nın ortadan sayısı ile Millilerimiz seti 25-20 maçı da 3-1 kazandı.  

Millilerimizde Ebrar Karakurt 26 sayıyla en skorer isim olurken; ona kaptan Eda Erdem Dündar 20, Kübra Akman 10, Meliha İsmailoğlu ve Hande Baladın 6’şar, Naz 4, Meryem Boz ve Tuğba Şenoğlu 2’şer ve Cansu Özbay 1 sayıyla katkı sağladı. 

HABER: MURAT İLTER

Etiketler: voleybol filenin sultanları Milletler Ligi