Haber Detayı
2021-05-25 02:15
Verstappen’den ikinci zafer

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın beşinci ayağı olan Monako Grand Prix'sinin kazananı Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen oldu. Sezonun ikinci ve beşinci yarışını kazanan Verstappen, şampiyonadak...

Verstappen’den ikinci zafer

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın beşinci ayağı olan Monako Grand Prix'sinin kazananı Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen oldu. Sezonun ikinci ve beşinci yarışını kazanan Verstappen, şampiyonadaki pilotlar sıralamasında zirveye yerleşti.

 

Monako fatihi…

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı Monako’da gerçekleşti. Monako Grand Prix’inde Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen, sezonun ikinci yarışındaki birinciliğinin ardından sezonun beşinci ayağını da birincilikle tamamladı. Yarışı dördüncü sırada bitiren diğer Red Bull Racing Honda pilotu Meksikalı Sergio Perez ile altıncı tamamlayan Scuderia Alpha Tauri Honda takımı pilotu Pierre Gasly takımları adına yarıştan önemli puanlar kazanarak ayrıldılar.

 

78 tur üzerinden gerçekleşti

Şampiyonada sezonun beşinci ayağı Monako’daki 3 bin 337 metrelik cadde yarışı Monte Carlo Pisti’nde 78 tur üzerinden gerçekleştirildi. Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu sezonun beşinci yarışında da podyuma çıkmayı başaran Max Verstappen, bu sezon kazandığı ikinci zafer ile birlikte puanını 105’e yükseltti ve şampiyonada birinci sıraya yerleşti.

Etiketler: Formula 1 Dünya Şampiyonası, Monako Grand Prix, Red Bull Racing Honda, Max Verstappen, motor sporları