Haber Detayı
2021-04-27 01:55
Voleybolda Efeler Ligi 2020-2021 panoraması

Yılın takımı: Ziraat Bankkart

Voleybolda Efeler Ligi 2020-2021 panoraması

Yılın takımı: Ziraat Bankkart

Yılın en değerli oyuncusu: Arslan Ekşi (Ziraat Bankkart)

Pasör: Arslan Ekşi: (Ziraat Bankkart)

Smaçör: Martın Atanasov (Ziraat Bankkart)

Orta: Emre Batur: Fenerbahçe HDI Sigorta

Pasör çaprazı: Ter Maat (Ziraat Bankkart)

Smaçör: Salvador Hidalgo (Fenerbahçe HDI Sigorta)

Orta: Bedirhan Bülbül (Ziraat Bankkart)

Libero: Hasan Yeşilbudak (Fenebahçe HDI Sigorta)

 

Ligin kralı Ziraat Bankkart, kupanın şampiyonu Spor Toto

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 2020-2021 Sezonunda düzenlediği AXA Sigorta Efeler Ligi Ziraat Bankkart’ın şampiyonluğu ile sona erdi. Play-Off final karşılaşmasında üç maçı kazanıp bir maçı kaybeden Ziraat Bankkart sezonu şampiyon olarak tamamlarken, Fenerbahçe HDI Sigorta da sezonu ikinci sırada tamamladı. Ziraat Bankkart ve Fenerbahçe HDI Sigorta Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil edecekler. Yılın en değerli oyuncusu Ziraat Bankkart’ın kaptanı pasör Arslan Ekşi seçildi.Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley de ise Spor Toto kupanın şampiyonu oldu.

 

Şampiyona kupası Suat Güler’den

AXA Sigorta Efeler Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Ziraat Bankkart takımına madalyalarını TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, şampiyonluk kupasını ise TVF Asbaşkanı Suat Güler’den aldı.

 

Fenerbahçe’nin şiltini Semih Oktay takdim etti

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe HDI Sigorta’ya madalyalarını TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, ikincilik şiltini TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay takdim etti.

Şampiyonlar zirveye nasıl çıktılar bir göz atalım:

 

Ziraat Bankkart 40. Yılında şampiyon oldu

Axa Sigorta Efeler Ligi Play-Offfinal serisi dördüncü karşılaşmasında Ziraat Bankkart, Fenerbahçe HDİ Sigorta’yı 3-2 yenerek seride 3-1 yaptı ve 2020-2021 Axa Sigorta Efeler Ligi Şampiyonu oldu. İstanbul’da 4.maçı kazanan Ziraat Bankkart 40.yılında şampiyon olma başarısı gösterdi. Kırmızı  Beyazlılar bu sezon Avrupa ve ligde göstermiş olduğu başarı ile muhteşem bir sezonu geride bıraktı. Ziraatli Efeler ve Fenerbahçe HDI Sigorta önümüzdeki sezon ülkemizi CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek.

 

Sıralamada ilk dörtler şampiyonluk için yarıştı

Efeler Ligi’nde statü gereği ilk 4 sırayı alan takımlar ZiaratBankkart, Fenerbahçe HDI Sigorta, Arkas ve Galatasaray Play-Off 1’de şampiyonluk için mücadele ettiler. Sıralamada 5 ve 8. Sırada yer alan Halkbank, spor Toto, İnegöl Belediyesi ve Altekma Play-Off 2’de sıralama için yarıştılar. 9 ve 12. Sırada yer alan Solhan Spor, Sorgun Belediye, Tokat Plevne ve Afyon Belediye Yüntaş ligde kaldılar. 13 ve 16. Sırada yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Arhavi Voleybol 1. Lige düştüler.  

 

Ziraat Bankkart ve Fenerbahçe HDI Sigorta finale yükseldi

Sıralamada 1. olan Ziraat Bankkart 4. Sıradaki Galatasaray HDI Sigorta ile İkinci sıradaki Fenerbahçe HDI Sigorta da üçüncü sıradakiArkas ile eşleştiler. Ziraat Bankası Galatasaray’ı 3-2 ve 3-1 yenerek finale yükseldi. Fenerbahçe HDI Sigorta da Arkas’a ilk maçta 3-1 yenilirken, 2. Maçı 3-0 ve 3. Maçı da 3-2 kazanıp finalde Ziraat Bank Kart’ın rakibi oldu.  Maçlarını kaybeden Galatasaray HDI Sigorta ile Arkas da 3.’lik için karşılaştılar.

 

Ziraat Bankkart dört maçta mutlu sona ulaştı

Final karşılaşmasında Ziraat Bank Kart ile Fenerbahçe HDI Sigorta karşılaştılar. İlk maçı Ziraat Bank kart 3-1 kazandı. İkinci maçı Fenerbahçe 3-0 kazanıp 1-1 beraberliği sağladı. Üçüncü maçı Ziraat Bankkart 3-1 kazanıp 2-1 öne geçti. Büyük çekişmeye neden olan dördüncümaçı da Ziraat Bank Kart 3-2 kazandı. Seriyi de 3-1 tamamlayan Ziraat Bank Kart Türkiye Lig Şampiyonu olurken Fenerbahçe HDI Sigorta da ligi 2. Sırada tamamladı.

Üçüncülük karşılaşmasında Galatasaray HDI Sigorta ile Arkas karşı, karşıya geldi. Galatasaray HDI Sigorta, Arkas’ı her iki maçı da 3-0’lık skorlarla yenip ligi üçüncü, Arkas da 4. Sırada tamamladı.

 

Ligi Halkbank 5, Spor Toto 6. Sırada tamamladı

Normal etaptaki sıralamada değişme olmadı. 5. Sıradaki Halkbank, 8. Sıradaki Altekma ile 6. Sırada yer alan Spor Toto da 7. Sıradaki İnegöl Belediyesi ile eşleşti. Halkbank, Altekma’yı 2 maçta da 3-0 skorlarla yenip 5.’lik mücadelesi hakkını elde etti. Spor Toto da İnegöl Belediyesi’ni her 2 maçta da 3-0 mağlup etti. Halkbank’ın rakibi oldu. 5.’lik ilk maçında Spor Toto Halkbank’ı 3-2 yendi. 2. ve 3. Maçları 3-2 ve 3-1 kazanan Halkbank ligi 5., Spor Toto da 6. Sırada tamamladı. Yarı finalde maçlarını kaybedenAltekma ile İnegöl Belediyesi 7.’lik için karşılaştı. Altekma İnegöl Belediyesi’ni 3-0 ve 3-2 yenip 7. Sırada, İnegöl Belediyesi de ligi 8. Sırada tamamladı. 

 

Sekiz takım AXA Sigorta Kupa Voley için yarıştı

Erkekler Axa Sigorta Kupa Voley Şampiyonasını ise Spor Toto kazandı. 4 Grup halinde oynanan kupada Fenerbahçe HDI Sigorta- Ziraat Bankkart, Spor Toto- Altekma, Arkas- Galatasaray HDI Sigorta ve Halkbank ta Tokat Belediye Plevne ile eşleşti. Tek maç ile eleme usulü oynana karşılaşmalar sonucunda şampiyon belirlendi.

Çeyrek finalde Fenerbahçe HDI Sigorta, Ziraat Bankkart’ı 3-1 mağlup etti. Yarı finale yükseldi.  Spor Toto da Altekma’yı 3-0 mağlup edip Fenerbahçe HDI Sigorta’nın rakibi oldu.

Çeyrek finalin diğer karşılaşmasında Arkas, Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-2 mağlup edip yarı finalin yolunu tuttu. Halkbank da Tokat Belediye Plevne’yi 3-0 yendi. Arkas’ın rakibi oldu.

 

Spor Toto Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley şampiyonu

AXA Sigorta Kupa Voley Şampiyonasında yarı finale yükselen 4 takım şampiyonluk için mücadele etti. Yarı finale yükselen Spor Toto ile Fenerbahçe, Arkas ile Halkbank karşılaştılar. Spor Toto, Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 3-2 yenip finale çıktı. Yarı finalin diğer karşılaşmasında ise Halkbank, Arkas’ı 3-0 yenip finalde Spor Toto’nun rakibi oldu. Final karşılaşmasında ise Spor Toto, Halkbank’ı 3-1 yendi. AXA Sigorta Voley’in şampiyonu oldu. CEV Kupasında ülkemizi temsil etme hakkını elde etti.

Etiketler: sporvitrini.com, Tayyar Sümen, spor, voleybol, 020-2021 panoraması