Haber Detayı
2021-04-13 19:55
LIQUI MOLY motosiklete sponsor oldu

Türkiye Motosiklet Federasyonu, LIQUI MOLY motosiklet yağları ile işbirliğini 2021 yarış sezonunda da devam ettirecek. LIQUI MOLY, 2021 yarış sezonunda Türkiye Motokro...

LIQUI MOLY motosiklete sponsor oldu

Türkiye Motosiklet Federasyonu, LIQUI MOLY motosiklet yağları ile işbirliğini 2021 yarış sezonunda da devam ettirecek. LIQUI MOLY, 2021 yarış sezonunda Türkiye Motokros Şampiyonası’nın isim sponsorluğunu yapacak.

Bütün dünyada motor sporlarına büyük destek veren Alman yağ üreticisi LIQUI MOLY, Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 2021 yılı isim sponsoru oldu. Ülkemizde birçok genç sporcunun yarış kariyerlerine başladıkları Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası beş ayaktan oluşacak.

 

Marka olarak başarıya destek…

Türkiye’de motor sporlarına LIQUI MOLY markasıyla güç katmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten LIQUI MOLY Bölge Müdürü Bülent Gülen, “Türkiye’nin en önemli motor sporları organizasyonuna ismimizi vermekten dolayı mutluyuz. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yaptığı başarılı organizasyonları yakından takip ediyoruz. Marka olarak bu başarıya destek vermek istedik. MotoGP ve Formula1 sponsorluklarının yanına şimdide Türkiye Motokros Şampiyonası’nı ekledik. Bu sponsorluk bize Türkiye’de LIQUI MOLY motosiklet yağlarının performansını sergilemek için ideal bir ortam sağlayacak. İnanıyorum ki sporcuların performansları LIQUI MOLY ürünlerimizle daha da artacak. Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’na hem ismimizle hem de performansımızla katkı verecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

 

2020’de pandemi nedeniyle başlayamadı

Başta MotoGP olmak üzere uluslararası birçok şampiyonaya sponsorluk yapan LIQUI MOLY ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “LIQUI MOLY, yarış ve motosiklet sektöründe çok önemli global bir marka. Dünya genelinde milyonlarca takipçisi olan Formula1 ve MotoGP ile işbirliği içerisindeler. LIQUI MOLY ile isim sponsorluğu birlikteliğimiz 2020 yılında başlayacaktı. Ne yazık ki Covid-19 salgını nedeniyle yarışlara start verilemedi. Bu sezon kısmetse Haziran ayından itibaren ‘Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’ ismiyle yanımızda yer alacaklar. Bize olan güven ve desteklerinden dolayı LIQUI MOLY ailesine çok teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler: Türkiye Motosiklet Federasyonu, LIQUI MOLY, Türkiye Motokros Şampiyonası