Haber Detayı
2021-04-14 11:06
Kayakta madalya topladık

Türkiye Kayak Federasyonu Milli sporcuları 2020- 2021 sezonunda katıldıkları uluslararası müsabakalarda adeta fırtına gibi esti. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı...

Kayakta madalya topladık

Türkiye Kayak Federasyonu Milli sporcuları 2020- 2021 sezonunda katıldıkları uluslararası müsabakalarda adeta fırtına gibi esti. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı kampları ile sezona sıkı bir şekilde hazırlanan Milli sporcularımız Alp Disiplini, Kayaklı Koşu ve Snowboard branşlarında toplam 127 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşadı.

Alp Disiplininde organize edilen FIS müsabakalarında sporcularımız 25 altın,22 gümüş ve 16 bronz madalya sonrasında 63 madalya kazanma başarısı gösterdi. 

Kayaklı Koşu da ise iyi bir sezon geçiren Milli sporcularımız kazandıkları 8 altın, 9 gümüş, 9 bronz madalya ile sezonu tamamlamanın gururunu yaşadı.

Son yıllarda ülkemizde de popülerliğini arttıran Snowboard’ta Milli sporcular katıldıkları FIS yarışmalarında 13 altın, 16 Gümüş, 9 bronz madalya kazandı.

 

Zor süreçte mutluluk yaşattı

Covid-19 Pandemisi döneminde bir sezonu daha sorunsuz geçirmenin önemine vurgu yapan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Milli takım sporcularının elde ettiği derecelerin kendileri için önemli olduğunu vurguladı. 2018 yılından buyana her sezon madalya sayısının katlanarak arttığına değinen Ali Oto, “Öncelikle sporcu arkadaşlarımızı, antrenörlerimizi ve kulüplerimize teşekkür ediyorum. Böylesine zor bir Pandemi sürecinde kazanılan madalyalar bizleri mutlu etti. Bizim için kazanılan her madalyanın büyük önemi var. Alp Disiplini, Kayaklı Koşu ve Snowboard’ta kazanılan toplam 127 madalya gelecek için bizi umutlandırmıştır. Kayakla Atlamada ve Biathlonda da sporcularımız uluslararası alanda bizleri en iyi şekilde temsil ettiler. Her geçen gün büyüyen bir aileyiz” diye konuştu.

Etiketler: FIS, kayak, spor, Türkiye Kayak Federasyonu