Haber Detayı
2021-03-14 01:40
Atletizmde ‘Özel’ gurur
Virtus Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, Türkiye Özel Sporcular, atletizm, spor
Atletizmde ‘Özel’ gurur

Fransa'nın Nantes kentinde yapılan Virtus Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye Özel Sporcular Bayan Milli Takımı, 32 puanla Avrupa şampiyonluğuna uzandı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, bayanlar 200 metrede Muhsine Gezer ve yüksek atlamada Fatma Damla Altın gümüş madalya, erkeklerde ise 3 bin metrede Oğuz Türker bronz madalya elde etti.

Bu sonuçla Türkiye şampiyonayı 6 altın, 5 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya ile tamamladı. Bayan Milli Takımı ise topladığı 32 puanla takım halinde Avrupa şampiyonluğuna uzandı. Şampiyonada Esra Bayrak da en iyi kadın atlet seçildi.

 

Madalyalar şehitlere armağan

Milli takımın kafile başkanı Ensar Kurt, yaptığı açıklamada, şampiyonada altı kez İstiklal Marşı'nı okutmanın gururunu yaşadıklarını anlatarak, "Ne mutlu bize ki İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yüzüncü yılında Fransa'da bunu başardık. Özel sporcularımız madalyalarını kahraman şehitlerimize armağan ettiler ve şehitlerimizi asker selamı ile andılar. Özel sporcularımız şampiyonada 13 madalya kazanarak da bir rekora imza attılar. Bu başarıya destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na , Spor Genel Müdürü Mehmet Baylan'a, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik'e teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler: