Haber Detayı
2021-03-02 12:59
Bostanlıspor oryantiringe renk kattı…

Korona virüslü dönemlerde de boş durmayıp, oryantiring branşını faaliyete geçiren ve yaş gruplarında takımlar kurarak yarışmalara katılan Bostanlıspor, yıllardır bu spora gönül verenler tarafından “O...

Bostanlıspor oryantiringe renk kattı…

Korona virüslü dönemlerde de boş durmayıp, oryantiring branşını faaliyete geçiren ve yaş gruplarında takımlar kurarak yarışmalara katılan Bostanlıspor, yıllardır bu spora gönül verenler tarafından “Oryantiringe renk ve hareket getirdi” diye takdir gördü.

 

 

 Madalya topluyorlar 

Kısa süre içinde Antalya’da Uluslararası, Aksaray’da Türkiye Şampiyonası, İzmir’de 14 Yaş altı İl Birinciliği, 9 Ekim Kupası, Karşıyaka Belediye Başkanlığı Kupası, Cumhuriyet Kupası Oryantirng yarışmalarına katılarak yedi birincilik, beş ikincilik, yedi üçüncülük olmak üzere toplam 19 madalya, iki kupa alan Bostanlıspor oryantiringin kısa zamandaki bu atılımı büyük ilgi topladı. Son 14 yaş İl Birinciliklerine en fazla sporcu ile katılan ekiplerden birisi olan Bostanlıspor'un antrenörleri Büşra Altun ve Harun Altun, “Zaman içinde tecrübe kazanınca çok daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.

 

 

 Başkan Erboy, “Ezberleri bozduk” 

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, “İzmir’de oryantiring sporunda ezberleri bozmaya başladık. Herkes bizimle birlikte bu sporun hareketlendiğini ve renk geldiğini söylemeye başladı. Takdir ettiler. Bazı hataların artık yapılmaması için de var gücümüzle çalışarak tüm sporcularımızla bu sporun da doğru olarak yapılmasını sağlayacağız. Bu konuda genel koordinatörümüz Cengiz Altun’dan büyük destek alıyoruz. Milli sporcularımız, aynı zamanda ekiplerimizin antrenörü olan Büşra ve Harun Altun’dan da son derece memnunuz. Bizlere ve Türk sporuna yepyeni sporcular, şampiyonları yetiştireceklerinden de eminiz. Bize destek veren herkese, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer  Akyüz, Gençlik Spor İzmir İl ve İlçe Müdürlükleri ile Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi ve ASO  Müdürü Suat Korkmaz’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: oryantiring, spor, Avni Erboy, Bostanlıspor