Haber Detayı
2021-02-27 12:09
Norveç Solevag’la dünyanın zirvesinde

Ocak ayında Avusturya’da düzenlenen yarışmada, bütün rakiplerini geride bırakıp birinci olan Norveçli kayak sporcusu Sebastian Foss-Solevag, İtalya&r...

Norveç Solevag’la dünyanın zirvesinde

Ocak ayında Avusturya’da düzenlenen yarışmada, bütün rakiplerini geride bırakıp birinci olan Norveçli kayak sporcusu Sebastian Foss-Solevag, İtalya’da yapılan slalomu da kazanmayı başardı. Sadece Solevag değil, Norveç Kayak Takımı‘da organizasyonu zirvede tamamlamış oldu. Böylece, 1997 yılından bu yana erkeklerde dünya şampiyonluğu başarısı elde edemeyen Norveç, Foss-Solevag’ın zaferi ile bu zinciri de kırmış oldu.

 

 Norveçliler slaloma damga vurdu 

Bu yıl İtalya’da gerçekleşen sezonun son Alp disiplini kayak organizasyonuna Norveçli sporcular damga vurdu. Sebastian Foss-Solevag, salise fark ile Avusturyalı rakibinin önünde yarışmayı tamamlarken, bronz madalya ise yine bir başka Norveçli'ye, Henrik Kristoffersen’e gitti.

Solevag, Avusturyalı Pertl’e 0.21 saniye fark atarak Cortina d’Ampezzo Slalomunu kazanmış oldu. Başarılı sporcu, sezonu üçüncü sırada tamamlarken, Avusturyalı Pertl ise birinci oldu. İtalyan kayak sporcusu Alex Vinatzer ise bugün İtalya’daki karşılaşmayı dördüncülükle bitirerek, genel sıralamada ikinciliği elde etti.

Etiketler: Sebastian Foss-Solevag, spor, kayak, Cortina d’Ampezzo Slalomu, kış sporları, Norveç