Haber Detayı
2021-02-28 11:55
Ali Aksu mutluluktan uçuyor...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Bölümü öğrencisi ve Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü sporcusu Ali Aksu Büyükler Balkan Salon Atletizm Şampiyonası 4 X 400 metre bayra...

Ali Aksu mutluluktan uçuyor...

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Bölümü öğrencisi ve Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü sporcusu Ali Aksu Büyükler Balkan Salon Atletizm Şampiyonası 4 X 400 metre bayrak yarışında ‘Balkan Şampiyonu’ oldu. 

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda başarılı olarak toplam 15 madalya ve 6 Türkiye rekoruna da imza atan sporcularımızdan Ali Aksu yarışlardaki performansıyla göz doldurdu. Genç atlet geçtiğimiz yıl Türkiye Büyükler ve U-23 Atletizm Şampiyonaları'nda üçüncü olmuştu.

 

 

 Hedef Avrupa’nın zirvesi 

Ali Aksu, 4 X 400 metre bayrak yarışmasında rakiplerimiz olan Bulgaristan ve Romanya'yı geride bırakarak ülkemize Balkan Şampiyonu getiren ekipte yer aldı.

Bunun kendileri için çok iyi bir başlangıç ??olduğunu belirten Aksu, “Hedefimiz, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya. Bu sezon her zamanki gibi idmanlara çok iyi şekilde başladık. Salon yarışmalarına iki ay kala yaşadığım talihsiz bir sakatlık yaşadım. Ancak antrenörüm İbrahim Eksin'in bilgi ve tecrübesi sayesinde çok hızlı toparlanıp eski formuma kavuştum. Türkiye Şampiyonası'nda 400 metrede 49,5 olan salon en iyi derecemizi 48,36 saniyeye çekerek iyi bir sonuç elde ettik. Sonra Balkan Şampiyonası için milli takımdan davet alıp milli kadroya dahil olduk”dedi.

Etiketler: atletizm, Ali Aksu, spor, Balkan Atletizm Şampiyonası