Haber Detayı
2021-02-27 11:06
Kobe’nin ölümü için flaş iddia!..

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) efsanesi, sayısız rekorun sahibi Kobe Bryant’ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Kobe’nin ölümü için flaş iddia!..

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) efsanesi, sayısız rekorun sahibi Kobe Bryant’ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu Başkanı Robert Sumwalt, kazanın sebebinin pilotun dikkatsizliği, yani pilotaj hatası olduğunu söyledi.

Kobe’nin 26 Ocak 2020 tarihinde, Kaliforniya eyaletinin Calabasas şehri yakınlarında yaşadığı helikopter kazasında, 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Onore ve beraberindeki yedi kişiyle birlikte hayatını kaybetmesinin üzerinden bir yılı aşan bir süre geçti.

 

 Federal standartlar ihlal edilmiş 

Spor dünyasının sevilen ismi 41 yaşındaki Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna ile 7 kişinin daha hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili yapılan duruşmada, Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu Başkanı Robert Sumwalt, kaza nedeninin pilotaj hatası olduğunu iddia etti.

Sumwalt, olayda helikopterin pilotu Ara Zobayan'ın federal standartları ihlal ederek bulutların arasından uçtuğunu ve bu nedenle yönünü şaşırarak California'nın güneyinde bir tepeye çarptığını belirtti.

 

 Uzaysal yönelim bozukluğu 

Los Angeles Lakerslı oyuncunun eşi tarafından açılan davanın duruşmasında, pilotun ‘uzaysal yönelim bozukluğu’ yaşayarak, helikopteri keskin şekilde yukarı yönlendirdiğini sandığı, gerçekte ise soldaki bir tepeye doğru döndürdüğü kaydedildi.

NBA'de yirmi yıl boyunca giydiği Lakers forması ile ulaşılması zor birçok başarı yakalayan siyahi oyuncunun ölümünün üzerinden bir yılı aşkın zaman geçmesine rağmen Bryant'ın basketbol dünyasındaki başarıları ve hayatını kaybetmesine yol açan helikopter kazası halen spor dünyasının gündemini meşgul ediyor.

Etiketler: Kobe Bryant, basketbol, spor, Gianna Maria Onore