Haber Detayı
2021-02-24 11:43
Havada Bulut, sen şampiyonluğu unut!

Kadrosuna Mesut Özil gibi dünya yıldızı bir futbolcuyu dahil eden Fenerbahçe yönetimi, takımı deneyimsiz bir teknik adama teslim ederek şampiyonluğu ve dördünc&uum...

Havada Bulut, sen şampiyonluğu unut!

Kadrosuna Mesut Özil gibi dünya yıldızı bir futbolcuyu dahil eden Fenerbahçe yönetimi, takımı deneyimsiz bir teknik adama teslim ederek şampiyonluğu ve dördüncü yıldızı adeta elinin tersiyle itiyor.

ezona şampiyonluk iddiasıyla giren ve kadrosunu transfer yasasına ve patronun kasasına göre iyi bir şekilde takviye eden Fenerbahçe, beklenmeyen puan kayıplarıyla bu hedefinden an be an uzaklaşıyor!

Fenerbahçe son yedi yıldır taraftarına şampiyonluk sevinci yaşatamıyor.

Fenerbahçe, yıllar önce formasına taktığı üç yıldızın yanına bir yıldız daha ekleyemiyor, zira 19’da çakıldı kaldı!

Ezeli rakibi Galatasaray, beşinci yıldızın peşinde koşarken sarı-lacivertli ekip kazanacağı bir şampiyonlukla bu sayıyı yirmiye çıkaracak ve formasına dördüncü yıldızı takmış olacak.

Ve bu olası başarı, koltuğa oturduğundan beri hedefi tutturamayan genç başkan Ali Koç zamanında yaşanmış olacak. Bu dördüncü yıldız olayı şampiyonluktan da ötedir Fenerbahçe taraftarı için. Çünkü ezeli rakibi Galatasaray’ın formasında dört yıldız var.

Fakat deneyimsiz teknik adam Erol Bulut ile geçen yıl futbolu bırakmış olan Emre Belözoğlu’nun başında bulunduğu Fenerbahçe, ligde gerekli çıkışı bir türlü yapamıyor.

 

 Bu nasıl şampiyonluk sözü arkadaş! 

Sen kendi sahanda ligin orta halli bir takımı olan Göztepe’ye yeniliyorsun. Ve maçın henüz yedinci dakikasında yediğin golle…

Bir bakıma, geride 83 dakikalık bir süre var ve sen bırakın galibiyeti; beraberlik getirecek bir gol bile bulamıyorsun.

Ve aralarında Mesut Özil gibi son yılların en iyi transferine rağmen.

Ligin 26 haftası oynandı, geriye yalnızca 14 maç kaldı. Yani Süper Lig’in boyu hafta hafta kısalıyor fakat bu takımı yönetenler kendilerine şampiyonlukla birlikte dördüncü yıldızı da getirecek atılımı bir türlü gösteremiyor.

 

 Dua edin ki, tribünler boş! 

Bu puan kayıpları öyle kolay kolay yutulacak ve susup beklenecek olay değildir. Fenerbahçe, sahasında oynadığı ve üç puan kaybettiği Göztepe maçını kazanmış olsaydı, bir sonraki hafta Trabzonspor deplasmanında puan kaybetse bile, en azından bunu tolore edecek bir durumda olurdu.

Bu beklenmedik kayıplar Fenerbahçe’yi an be an zirveden uzaklaştırır. Ligdeki 21 takımın da farklı hesapları var. Kimi ligde kalmak için, kimisi küme düşecek son dört takım arasından sıyrılmak için, kimisi Avrupa kupalarına katılabilmek için ve kimisi de hem Avrupa ve hem de Süper Lig şampiyonluğu için…

Sahasında kaybeden bir takım her zaman taraftarını üzer. Siz dua edin ki, Kovid-19 nedeniyle boş tribünlere oynuyorsunuz. Yoksa bu taraftarın dilinden kurtulamazdınız!

Şimdi Fenerbahçe, şampiyonluk yarışındaki rakiplerinden Galatasaray’ın üç puan gerisinde ve bir maç eksiği olan Beşiktaş’la 51’er puana sahip durumda.

Fenerbahçe yönetimi ne düşünüyor bilemiyorum ancak kadrosuna Mesut Özil gibi, George Hagi ayarında bir futbolcuyu dâhil ediyorsan, takımın başına da böyle bir yıldıza hükmedecek tecrübede bir teknik adam getirmelisin.

Ve bu teknik adamın kalitesi en azından, geçmiş yıllarda takımı şampiyon yapan Aykut Kocaman gibi biri olmalıydı… Yoksa 20. Şampiyonluğu ve de dördüncü yıldızı daha çok beklersiniz.

Etiketler: spor, Hüsameddin Acar, Fenerbahçe, sporvitrini.com